Ako sa naučiť retušovať, aj keď som úplný začiatočník a nikdy som neretušoval

vo Photoshope

  • Materiál na stiahnutie

    Kliknutím stiahnete materiál s ktorým sa bude pracovať vo všetkých videách.

  • Pracovný zošit

    Stiahnite si pracovný zošit na otestovanie svojích zručností. Nájdete tam ďalšie 4 príklady obrázkov, ktoré je potrebné upraviť. Súčasťou je niekoľko otázok, ktoré vám pomôžu si zapamätať kľúčové myšlienky z tohto kurzu.

01 - Úvodné slová do tohto kurzu

01 - Úvod do retušovania


Jednoduché

V tomto videu sa zoznámime so všetkýmy možnosťami retušovania vo Photoshope a uvidíme silné aj slabšie stránky týchto nástrojov a techník.

02 - Konkrétne situácie a postupy retušovania

01 - Zjemnenie pleti


Jednoduché

V tomto videu sa naučíme odstrániť neželané objekty ako akné (vyrážky) a ako sa dá vyhladiť koža, aby sa schovali nepekné časti na ľudskom tele. Efekt sa bude podobať digitálneho make-upu.

02 - Odstránenie vrások


Jednoduché

V tomto videu sa pozrieme na to, ako odstrániť vrásky z čela alebo z inej časti tela. Moment... odstrániť? V tomto videu si povieme niečo viac o tom, ako by sme sa mali pozerať na retušovanie, aby výsledok pôsobil čo najlepšie a najreálnejšie.

03 - Dodge & Burn


Stredne pokročilé

V tomto videu sa zoznámime s jednou fantastickou technikou, ktorá nesie názov Dodge & Burn. Vďaka tejto technike dokážeme nastaviť kontrast na miestach, kde si to želáme. Vo výsledku náš objekt, ktorý retušujeme, "vypukne" viac do popredia.

04 - Úprava a oživenie očí


Stredne pokročilé

V tomto videu sa pozrieme na možnosti, ako zmeniť či oživiť farbu očí. Taktiež sa pozrieme na praktickú ukážku toho, ako zaostriť len určité miesta na pri očiach, aby výsledok pôsobil čo najlepšie.

Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov
Copyright © 2019, Marek Chrenko - Internetový marketing